Dietetyk kliniczny Warszawa

Data i autor:

Dietetyk Kliniczny Warszawa

Na co zwrócić uwagę wybierając dietetyka klinicznego w Warszawie?

Dietetyk Kliniczny  – wybór dobrego dietetyka klinicznego w Warszawie może być skomplikowany. Osoby szukające wsparcia takiego specjalisty zazwyczaj borykają się z problemami zdrowotnymi. Komplikacji takich osób niekiedy nie da się skutecznie rozwiązać wyłącznie poprzez postępowanie farmakologiczne, dlatego szukają one alternatywnych rozwiązań swoich problemów. Rozglądając się za dietetykiem klinicznym pacjenci mogą ulegać pseudo specjalistom i szarlatanom obiecującym cudowne wyleczenie poprzez zastosowanie alternatywnych metod leczenia. Często tacy pseudo specjaliści namawiają pacjentów do radykalnych diet eliminacyjnych i niepotrzebnego wykluczenia wielu składników pożywienia. Warto zwrócić uwagę, że zastosowanie takich metod leczenia przez pseudo dietetyka. Może nieść za sobą ogromne ryzyko pogorszenia stanu zdrowia oraz znaczącego uszczuplenia zasobów portfela pacjenta. Ponadto uleganie presji ze strony pseudo specjalistów może być zwyczajnie uciążliwe i męczące dla pacjenta. Gdyż wiąże się z wprowadzeniem radykalnych rozwiązań żywieniowych, które nigdy nie są dobrym rozwiązaniem. Czego dowodzą doświadczenia wykwalifikowanych i wyedukowanych dietetyków klinicznych.

Czym powinien kierować się w swojej praktyce zawodowej Dietetyk Kliniczny Warszawa?

Dietetyk kliniczny powinien kierować się w swojej praktyce zawodowej przede wszystkim wiedzą opartą na dowodach naukowych. Powinien również posiadać odpowiednie wykształcenie, czyli mieć ukończone studia z zakresu dietetyki oraz stale dążyć do poszerzenia i aktualizowania swojej wiedzy poprzez regularne uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach branżowych. Warto również, aby dietetyk kliniczny posiadał doświadczenie we współpracy z pacjentami borykającymi się z takimi dolegliwościami jak np. cukrzyca, choroba Hashimoto (i inne choroby autoimmunologiczne), insulinooporność, zespół policystycznych jajników, dna moczanowa, endometrioza, choroba nowotworowa i inne. Wszystkie jednostki chorobowe wymagają podejścia indywidualnego i uwzględnienia czynników specyficznych koniecznych w trakcie układaniu planu żywieniowego oraz suplementacji dla pacjenta. Dobry dietetyk kliniczny powinien również słuchać swojego podopiecznego i kierować się we współpracy z nim przede wszystkim empatią oraz człowieczeństwem.

Dietetyk Kliniczny Warszawa

Dietetyk Kliniczny Warszawa – Co zyskasz dzięki odpowiedniej diecie i suplementacji?

Każdy człowiek powinien dbać o swoją dietę. W przypadku osób borykających się z dolegliwością kliniczną dbałość o odpowiednią dietę oraz suplementację ma jeszcze większe znaczenie. Nieodpowiednie żywienie i źle dopasowana suplementacja może nieść za sobą ryzyko pogorszenia stanu zdrowia i zaostrzenia choroby. Brak podejścia indywidualnego do pacjenta klinicznego, stosowanie gotowych jadłospisów z internetu oraz gotowych posiłków z cateringu może nieść za sobą spore ryzyko. Współpraca indywidualna z dietetykiem klinicznym może skutecznie pomóc poprawić sylwetkę, stan zdrowia, osiągnąć wymarzoną masę ciała, a przede wszystkim wspomóc proces leczenie lub remisji choroby.

Dietetyk Kliniczny Warszawa

Jak powinna wyglądać współpraca z dietetykiem klinicznym?

Współpraca z dietetykiem klinicznym powinna być zgodna z aktualnymi, najwyższymi standardami. Dietetyk kliniczny powinien formułować zalecenia na podstawie kompleksowego wywiadu z podopiecznym. Który powinien być poprzedzony analizą badań laboratoryjnych oraz kwestionariusza żywieniowego pacjenta. Wywiad żywieniowy powinien zostać uzupełniony poprzez konsultację, w trakcie której dietetyk wychwytuje najważniejsze nawyki z życia podopiecznego, które rzutują na jego zdrowie. Najważniejszym elementem współpracy z dietetykiem jest edukacja żywieniowa. Dzięki której podopieczny na stałe zmienia swoje nawyki żywieniowe i tym samym poprawia swój stan zdrowia. Po konsultacji pacjent otrzymuje zalecenia i opcjonalnie plan żywieniowy, który realizuje przez następne tygodnie. Po wdrożeniu ustalonych założeń proces jest stale kontrolowany i monitorowany, aby zapewnić pełne wsparcie w trakcie dążenia do celu. Następnie po określonym czasie odbywa się kolejna konsultacja, w trakcie której oceniany jest postęp i określane są kolejne cele współpracy.

 

keyboard_arrow_up