logo_main

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

 • Odróżnisz dietetyczne mity od faktów i nie dasz się nabrać na bzdury i pseudonaukowe teorie.
 • Poznasz sekrety osiągania najlepszej formy sportowej przed zawodami.
 • Nauczysz się skutecznie regulować masę ciała swoją lub swoich podopiecznych.
 • Zobaczysz jak wyglądają diety najlepszych zawodników na świecie podczas poszczególnych etapów przygotowań do walki.
 • Dowiesz się, które suplementy mogą pomóc Tobie lub Twoim zawodnikom, a które to jedynie strata pieniędzy.
 • Poprawisz ochronę przed uszkodzeniami mózgu wynikającymi z uprawiania sportów walki.
 • Poznasz najnowsze doniesienia ze świata nauki w zakresie dietetyki w sportach walki.

 Dla kogo jest to szkolenie?

Dietetyków sportowych

Edukacja na poziomie akademickim oraz dostępne na polskim rynku szkolenia nie są w stanie przygotować dietetyka do współpracy z zawodnikami sportów walki. To szkolenie gwarantuje pozyskanie wiedzy niezbędnej do rozpoczęcia tej przygody.

Zawodników startujących w zawodach

Zarówno dla amatorów i zawodowców chcących osiągnąć najlepsze rezultaty w sporcie przy zachowaniu zdrowia metabolicznego.

Trenerów sportów walki

Umiejętność „robienia wagi” jest niewątpliwie jednym z istotnych elementów układanki przygotowań zawodnika sportów walki. Każdy trener powinien posiadać wiedzę jak poprowadzić swojego zawodnika, aby ułatwić mu przejście tego procesu.

Pasjonatów sportów walki

Chcących poszerzyć swoją wiedzę o informacje jak od strony żywienia i suplementacji przygotowują się do walk najlepsi zawodnicy na świecie.

Dodatkowo uzyskasz odpowiedzi na pytania

 • Jakiego typu wysiłkiem jest rywalizacja w dyscyplinach sportów walki?
 • Jak przeprowadzić profesjonalny wywiad żywieniowy z fighterem?
 • Jakie czynniki determinują dobór diety dla zawodnika sportów walki?
 • Jakie strategie żywieniowe można zastosować i kiedy?
 • Jak powinna wyglądać optymalna dieta dla zawodnika sportów walki w poszczególnych etapach przygotowań do walki?
 • Jak manipulować dietą, aby osiągnąć najlepsze rezultaty?
 • Jaka jest różnica pomiędzy przygotowaniami amatora i zawodowca?
 • Czym różni się długotrwała od gwałtownej redukcji masy ciała?
 • Jak skutecznie i bezpiecznie osiągnąć limit wagowy przed walką?
 • Jak postępować w ostatnim tygodniu przed walką?
 • Jak profesjonalnie przeprowadzić rekuperację po ważeniu?

PROWADZĄCY

Jacek Feldman

Dietetyk sportowy, szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem współpracujący głównie z czołowymi polskimi zawodnikami sportów walki (m.in. Damianem Janikowskim, Maciejem Sulęckim, Patrykiem Szymańskim, Bartoszem Fabińskim, Marcinem Prachnio, Marcinem Łepkowskim, Salimem Touahri). Posiada również bagaż doświadczeń w pracy z zawodnikami wielu innych dyscyplin sportowych np. biegaczami, zawodnikami OCR, crossfiterami, triathlonistami, piłkarzami. Prawdziwy pasjonat, uwielbiający swoją pracę. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych szkoleń oraz konferencji. Stale dąży do poszerzania swojej wiedzy w myśl zasady „Im więcej wiesz, tym więcej pozostaje do poznania”.

 

Co mówią inni o szkoleniu?

 • Szkolenie jest skierowane do zawodników jak i trenerów. Zarówno dla początkujących, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z tematu i nabrać kolejnych inspiracji w kształtowaniu siebie jako dietetyka, ale także dla osob z wiedza i doświadczeniem - zagłębiających się w szczegóły i drobnostki związane z żywieniem w każdym okresie przygotowań zawodników. Szkolenie przygotowane profesjonalnie i rzetelnie - miałem okazje być uczestnikiem kilku szkoleń prowadzonych przez Jacka i każde z nich uważam za udane. Z chęcią czekam na kolejne i szczerze polecam!

  Łukasz Rambalski
  Łukasz Rambalski Zawodnik K-1 / Trener Hunter Gym
 • To, że Jacek Feldman jest naczelnym polskim dietetykiem w sportach walki, nie ulega wątpliwości. Praca z zawodnikami walczącymi dla najlepszych organizacji w Europie i na świecie, zdecydowanie wpłynęła na to, że wielu rodzimych dietetyków (w tym ja) chętnie się od niego uczy i często korzysta z jego rad w pracy z własnymi podopiecznymi. Całą swoją wiedzę i dotychczasową praktykę przekazuje w szkoleniu Żywienie i suplementacja w sportach walki – czyli pozycji, która jest obowiązkowa dla fajterów, trenerów czy dietetyków. Jeżeli chcesz być najlepszy, to ucz się od najlepszych, a Jacek jest najlepszym specjalistą w tej wąskiej dziedzinie  - to nie ulega wątpliwości.

  Marek Fischer
  Marek Fischer Dietetyk / Właściciel FIT MAKER
 • Przed rozpoczęciem współpracy z Jackiem Feldmanem miałem problemy z "robieniem wagi". Kiedy zacząłem stosować dietę oraz suplementację od Jacka problemy zniknęły, a moje przygotowanie do walk od tej strony jest zawsze perfekcyjne. Dzięki szkoleniu zrozumiałem skomplikowane protokoły, które na co dzień wdrażamy w kwestii żywienia.

  Maciej 'Striczu' Sulęcki
  Maciej 'Striczu' Sulęcki Pięściarz wagi średniej
 • Z wielką przyjemnością chciałbym polecić Jacka Feldmana. Efekty naszej współpracy powaliły mnie na kolana. Dzięki Jackowi poznaje na nowo swoje ciało, pomaga przełamywać mi kolejne bariery. Zbilansowana indywidualna dieta, odpowiednia suplementacja i zaangażowanie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Dzięki naszej współpracy moje wyniki diametralnie wzrosły, siła, szybkość, regeneracja, sen są o wiele wydajniejsze do tego zbijanie kilogramów (ok. 10 kg) do każdej walki nie stanowi dla mnie żadnego problemu z czym od zawsze miałem nie mały problem mimo współpracy z wieloma specjalistami od żywienia. Polecam Jacka każdemu chcących w szczególności osoby uprawiające sport chcące podnieść swoje wyniki.

  Maciej 'Striczu' Sulęcki
  Maciej 'Striczu' Sulęcki Pięściarz wagi średniej
 • Siemano tu Damiano sami widzicie rezultaty i wyniki walk. Zacząłem współpracę z Jackiem dosłownie chwilę przed moją trzecią walką zawodową w MMA dla polskiej federacji KSW. Kawał dobrej roboty. Myślę że ta współpraca dopiero się rozwija i będą cały czas z tego soczyste owoce w postaci wygranych walk. Dobra dieta, ścinanie wagi i cała procedura przygotowująca mnie do walk jest jak najbardziej najlepsza do tej pory w mojej karierze sportowej. Mogę spokojnie polecić Jacka Feldmana jako specjalistę i człowieka odpowiedniego w swoim zawodzie. Pozdrawiam dziękuje Damiano.

  Damian Janikowski
  Damian Janikowski Zawodnik KSW / Medalista olimpijski w zapasach
 • Chciałbym zarekomendować Pana Jacka Feldmana. Od momentu gdy podjęliśmy wspólną współpracę moje osiągnięcia znacznie wzrosły. Odpowiednia dieta i suplementacja, którą Pan Jacek zastosował wobec mnie jest naprawdę świetna i efektywna. Moja kondycja znacznie wzrosła, organizm zaczął się szybciej regenerować dzięki czemu mogę teraz trenować z większym obciążeniem i większą intensywnością co przekłada się na lepszą formę i moje wyniki sportowe. W 100% polecam tego specjalistę od diety i suplementacji.

  Marcin Prachnio
  Marcin Prachnio Zawodnik UFC
 • Z Jackiem Feldmanem pracuje od początku roku 2016. Odkąd poznałem Jacka zaraził mnie on swoja pasja do dietetyki i zdrowego systemu odżywiania. Podczas naszej współpracy już pięciokrotnie osiągnęliśmy wyznaczony wcześniej cel, Jacek pomagał mi z pełnym zaangażowaniem, a jego wiedza była kluczowym elementem w drodze do sukcesu. Z czystym sumieniem i pełnym szacunkiem polecam Jacka jako dietetyka wśród moich znajomych, tym bardziej, że w życiu spotkałem już wielu specjalistów, którzy robią wszystko książkowo. Jacek jest odstępstwem od reguły, jako dietetyk do każdej sprawy podchodzi indywidualnie i wkłada w nią całe serce, aby pomóc swojemu klientowi. Marcin Łepkowski – vice mistrz Europy Muay Thai 2014 oraz wielokrotny medalista różnych prestiżowych imprez MT.

  Marcin Łepkowski
  Marcin Łepkowski Vice Mistrz Europy Muay Thai
 • Współpracę z Jackiem Feldmanem rozpocząłem w połowie 2015 roku. Dzięki jego znajomości dietetyki, suplementacji, a także wiedzy dotyczącej funkcjonowania całego organizmu zdecydowanie poprawiły się moje wyniki sportowe, a także wyniki badań krwi. Dotychczasowe współpracę z innymi dietetykami opierały się na słabych obserwacjach mojego organizmu dopiero Jacek pomógł mi odpowiednio dopasować żywienie i suplementację. Jego wiedza z zakresu żywienia w sportach walki jest ogromna co udowodniło mi moje samopoczucie podczas ostatnich miesięcy. Tego dietetyka poleciłbym każdemu kto chce zadbać o dobre przygotowanie do walki jak i każdemu kto dba o swoje zdrowie.

  Bartosz Fabiński
  Bartosz Fabiński Zawodnik UFC
 • Z Jackiem Feldmanem współpracuję już od ponad roku. W tym czasie, dzięki jego planom żywieniowym, moje wyniki sportowe znacznie się poprawiły. Współpracowałem z wieloma innymi dietetykami ale jedynie Jacek Feldman sprostał moim oczekiwaniom. Specjalizuje się on w układaniu diet dla zawodników sportów walki, dzięki czemu idealnie dopasował dietę pod moje warunki fizyczne. Polecam każdemu!

  Krzysztof Gutowski
  Krzysztof Gutowski Zawodnik MMA
 • Z Jackiem Feldmanem współpracuję już od roku. W trakcie współpracy moje wyniki sportowe poprawiły się kilkukrotnie, dzięki planom żywieniowym przygotowanym przez Jacka. Zanim skorzystałem z jego usług, współpracowałem z wieloma innymi dietetykami. Jedynie on sprostał moim wymaganiom, który specjalizuje się w układaniu diet dla zawodników sportów walki. Dieta została przygotowana z pełnym sukcesem na moje warunki fizyczne.

  Jan Błachowicz
  Jan Błachowicz Zawodnik UFC / Mistrz KSW w kategorii półciężkiej

Dodatkowe informacje

 • Szkolenie trwa około 7 godzin
 • Uczestnicy mogą zadawać pytania w celu rozwiania wszelkich wątpliwości
 • W cenę szkolenia wliczony jest bufet (napoje i poczęstunek)
 • Po szkoleniu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat
 • Każdy uczestnik otrzymuje szczegółową prezentację szkolenia
 1. Charakterystyka fizjologiczna sportów walki
 2. Czynniki doboru odpowiedniego rozwiązania żywieniowego:
  • Analiza kwestionariusza żywieniowego
  • Diagnostyka laboratoryjna
  • Metody analizy składu ciała
  • Wywiad z zawodnikiem
  • Oszacowanie komponentów wydatku energetycznego
 3. Przedstawienie ogólnych zasad zdrowego odżywiania i idealnego modelu żywieniowego dla zawodników sportów walki
  • Czynniki doboru właściwej diety dla zawodnika
  • Dobór produktów żywnościowych
  • Nawodnienie
  • Elektrolity
  • Białka
  • Węglowodany
  • Tłuszcze
  • Składniki regulujące
  • Gęstość odżywcza i energetyczna
  • Indeks i ładunek glikemiczny
  • Indeks sytości
 4. Przegląd różnych strategii żywieniowych
  • Highcarb
  • Lowcarb
  • Manipulacje węglowodanowe: train low, sleep low, CBL, CFC
  • Rotacje kaloryczne
  • IF
 5. Zasady przygotowania zawodnika do zawodów amatorskich
 6. Zasady przygotowania zawodnika do walki zawodowej
 7. Typy redukcji masy ciała w sportach walki
  • Chroniczna redukcja masy ciała
  • Gwałtowna redukcja masy ciała
 8. Czynniki determinujące skuteczną redukcję masy ciała zawodnika
 9. Najczęstsze błędy żywieniowe zawodników w trakcie redukcji masy ciała
 10. Najczęstsze problemy napotykane przez sportowców w trakcie redukcji masy ciała
 11. Charakterystyka fazy roztrenowania
 1. Charakterystyka fazy offseasonowej
  • Najczęstsze problemy zawodników w okresie offseasonowym
  • Jak przygotować zawodnika do skutecznej redukcji masy ciała?
 2. Istota dietoterapii w sportach walki
 3. Charakterystyka fazy przygotowawczej
  • Najczęstsze problemy zawodników w okresie przygotowawczym
 4. „Fight week” – charakterystyka ostatniego tygodnia przygotowań do walki
  • Ryzyko związane z gwałtowną redukcją masy ciała
  • „Ładowanie wody”
  • Manipulacje elektrolitowe
  • Rotacja diety bogatoresztkowej i ubogoresztkowej
  • Deplecja glikogenu mięśniowego
  • Tips & tricks
  • Klasyczne błędy popełnianie przez zawodników w trakcie gwałtownej redukcji masy ciała
  • Przykładowy schemat gwałtownej redukcji masy ciała
  • Przykłady jadłospis w trakcie gwałtownej redukcji masy ciała
 5. Faza rekuperacji po ważeniu
  • Najczęstsze błędy zawodników w trakcie rekuperacji po ważeniu
  • Strategie skutecznej rekuperacji po ważeniu w sportach walki
  • Bilans elektrolitów w trakcie rekuperacji
  • Schemat posiłków w trakcie rekuperacji
  • Przykładowy schemat posiłków w trakcie rekuperacji
  • Suplementacja pomocna w rekuperacji
 6. Suplementacja w sportach walki
  • Wsparcie ergogeniczne
  • Preparaty białkowe
  • Preparaty węglowodanowe
  • Suplementacja okołotreningowa
  • Wsparcie dla OUN
  • Wybrane suplementy
 7. Uszkodzenia mózgu oraz chroniczna encefalopatia pourazowa w sportach walki
  • Objawy TBI/CTE
  • Czynniki ryzyka
  • Prewencja urazów mózgu

Nie ma szkolenia w Twoim mieście?

Nie martw się! Istnieje możliwość organizacji szkolenia!

 • Chcesz podnieść doświadczenie, ale nie ma szkolenia w Twoim mieście?
 • Organizuję szkolenia w dowolnym mieście czy klubie sportowym!
 • Szkolenia organizuję od min. 20 chętnych osób na szkolenie.
 • Masz pytania? Skontaktuj się! Chętnie odpowiem na wszystkie!