Kannabidiol (CBD) nie będzie zabroniony przez WADA od początku 2018 roku

 W kategorii Artykuły, Sporty walki, Suplementacja

Kannabidiol (CBD) nie będzie zabroniony przez WADA od początku 2018 roku (https://www.wada-ama.org/…/prohibited_list_2018_summary_of_…). Do tej pory był niedozwolony na zasadach „in-competition”, czyli w okresie okołostartowym, co rodziło wiele wątpliwości wśród sportowców. Kannabidiol jest niepsychoaktywnym kannabinoidem zawartym w konopiach. Wykazuje działanie wspierające układ endokannabinoidowy, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwdrgawkowe, antydepresyjne, antynowotworowe, uspakajające.

W kontekście sportów walki może być pomocny przy kontuzjach, w szczególności urazach mózgu. Budowę i funkcje układu endokannabinoidowego oraz spektrum działania poszczególnych kannabinoidów omawiamy na szkoleniach BIOHACKING LVL1 wraz z Michał Undra

Najbliższe terminy poniżej:

Biohacking LVL 1 Gdańsk 21.10.2017
Biohacking LVL 1 Wrocław 2.12.2017
Biohacking LVL 1 Poznań 13.01.2018

Konkretne mechanizmy działania CBD jak np. inhibicja enzymu FAAH, który rozkłada anandamid oraz 2-AG (endogenne kannaninoidy), interakcje z receptorami serotoniny 5HT-1A, GABA-A, glicyny, opioidowymi, waniloidowymi, adenozyny, PPAR, GPR55 jak i inne, które kształtują działanie kannabidiolu rozkładamy na szkoleniu na części pierwsze Dowiecie się na nim również jak i kiedy stosować oleje z kannabinoidów.

Sprawdź inne wpisy

Zostaw komentarz