Który program dla dietetyków wybrałem?

Data i autor:

Żywienie, sport i zdrowy styl życia pasjonowały mnie się od zawsze. Dietetyka stała się jednocześnie moją pracą 8 lat temu. Początkowo plany żywieniowe rozpisywałem korzystając z pierwszych i bardzo podstawowych kalkulatorów dietetycznych.

Dokładnie pamiętam jak mozolna i mało precyzyjna była to praca. Wraz z moim rozwojem, zaczęły pojawiać się coraz to bardziej zaawansowane możliwości w zakresie rozpisywania jadłospisów. W swojej praktyce, także przy okazji studiów, miałem okazję testować wiele komputerowych programów do układania diet. Wiele z nich bywało kłopotliwych w użytkowaniu lub mało intuicyjnych. Który program dla dietetyków wybrałem? Od około 4 lat korzystam z programu dla dietetyków Aliant, który w mojej opinii jest programem kompleksowym i intuicyjnym.

Co sprawiło, że nie wyobrażam sobie swojej pracy bez programu dietetycznego Aliant?

Wiele platform oferuje kupno programów dietetycznych działających online. Dla mnie jako pasjonata sportu i podróży takie rozwiązanie jest mało praktyczne. Uwielbiam górskie wędrówki oraz dzikie miejsca co niekiedy może oznaczać brak stałego łącza internetowego. Program do układania i analizy jadłospisów Aliant działa na zasadzie pendrive, którego podłączamy do komputera i działa niezależnie od dostępu do internetu!

Dzięki temu mogę tak naprawdę tworzyć diety dla podopiecznych z każdego miejsca na świecie. Niezależnie czy jestem w pociągu, w samolocie, w górach czy na Podlasiu bądź na Mazurach. Aliant działa gdziekolwiek indziej gdzie różnie bywa z dostępem do internetu.

Jakie inne zalety posiada Aliant?

Program ma świetny interfejs z pełną wizualizacją danych każdego posiłku, dnia czy całej diety. Dzięki temu mam pełną kontrolę nad tym, aby jadłospisy, które tworzę były bogate w składniki odżywcze, zawierały odpowiednią ilość poszczególnych witamin, składników mineralnych, kwasów tłuszczowych, miały odpowiedni ładunek glikemiczny. Tworząc jadłospisy dla osób na diecie roślinnej mogę zwrócić uwagę nawet na zawartość poszczególnych aminokwasów.

Dodatkowo program posiada obszerne bazy produktów, możliwość wymiany posiłków i produktów z innymi użytkownikami programu. Istnieje możliwość eliminacji produktów nietolerowanych przez podopiecznego, a  także szeroki wybór szablonów do wydruku jadłospisów i list zakupowych.

Kolejną wartością dodaną dla mnie jest licencja wieczysta programu, która zapewnia użytkowanie wieczyste oraz wsparcie techniczne, które w Aliancie zapewnia pakiet asysta. Dzięki niemu w każdej chwili możecie liczyć na pomocną dłoń wsparcia technicznego, a także otrzymujecie na bieżąco wszystkie aktualizacje i nowinki.

Dlatego jeśli zastanawiacie się nad wyborem oprogramowania dietetycznego dla siebie to śmiało mogę polecić Wam Alianta, który jak widać stale rozwija się w celu optymalizacji pracy dietetyków i zapewnieniu Waszym podopiecznym w pełni jakościowych usług.

 

keyboard_arrow_up